VI Niedziela Wielkiego Postu - PALMOWA - 14 kwietnia 2019 r.

1. Zapraszamy  dzisiaj na 17 –tą na nabożeństwo Gorzkie Żale, a o 19-tej Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, trasa jak w ubiegłe lata, na początku Drogi Krzyżowej, prosimy bardzo uważać pod nogi, ulica w remoncie.

2. W Wielką Środę rano odwiedzimy chorych i starszych z Komunią św., tylko tych zgłoszonych do środy, nie obowiązuje stałe zgłoszenie.

3. W kinie ILUZJA w Chełmku 16 kwietnia (wtorek) godz. 10 –ta, oraz 17 kwietnia (środa) godz. 17 –ta będzie wyświetlany bardzo wartościowy film Michała Kondrata, pełnometrażowy  pt. MIŁOŚĆ i MIŁOSIERDZIE, o św. siostrze Faustynie, więcej w gablocie parafialnej, polecamy.

Wielki Czwartek;
dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, przed południem biskupi, dokonują poświęcenia olejów świętych, razem z kapłanami odnawiają przyrzeczenia kapłańskie, po południu w naszej parafii o 18 –tej Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po niej przeniesienie Naj. Sakramentu do tzw. ciemnicy, o 21 –ej Godzina Święta.

Wielki Piątek; od rana adoracja w P. Jezusa w "ciemnicy", dzieci i młodzież, mają swoją adorację o 11-tej, młodzież do bierzmowania przychodzi z rodzicami, z których rąk młodzież otrzyma krzyż o 22 –giej. O 15 –tej Godzina Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową i rozpoczęciem nowenny do Miłosierdzia Bożego. O 18 –tej główne nabożeństwo z liturgią słowa, adoracją krzyża, komunią św. i przeniesieniem Eucharystii do Grobu Pańskiego, tam całonocna adoracja, zwyczajowe godziny adoracji poszczególnych części parafii wywieszone na drzwiach kościoła. O 21 –ej Gorzkie Żale. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - ukończony 18 r. życia do rozpoczętego 60 –tego, trzy posiłki w tym jeden do sytości, innych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota; trwamy na adoracji u Grobu Pańskiego, poświęcenie pokarmów od 9-tej, ostatnie o 15 –tej, o równych godzinach. Do godziny 15 –tej wzorem ubiegłych lat będą wystawione kosze Caritas, możemy podzielić się z potrzebującymi. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 18 –tej, przynosimy świece.

Procesja rezurekcyjna w niedzielę o 6  -tej, zakończona mszą św. z uroczystym Te Deum, pozostałe msze św. w porządku niedzielnym.

4.
Polecamy prasę katolicką.

CZUWANIE i ADORACJA W CIEMNICY I GROBIE:

Wielki Czwartek do 22.00:
21.00 Straż Honorowa NSPJ

Wielki Piatek:
21.00 - Straż Honorowa NSPJ
22.00 - Żywy Różaniec
23.00 - Młodzież, Chór parafialny śpiewa
24.00 - Nowopole
 1.00 - Powst. Śl. numery parzyste
 2.00 - Powst. Śl. numery nieparzyste
 3.00 - Piłsudskiego 2, 4, 6, 8, 10
 4.00 - Piłsudskiego 12, 14, 18
 5.00 - Wojska Polskiego
 6.00 - Andersa, Boczna, 11 Listopada
 7.00 - Kościuszki, Ofiar Faszyzmu, Brzozowa i wszystkie pozostałe.

CZUWANIE i ADORACJA W CIEMNICY I GROBIE:

Wielki Czwartek do 22.00:
21.00 Straż Honorowa NSPJ

Wielki Piatek:
21.00 - Straż Honorowa NSPJ
22.00 - Żywy Różaniec
23.00 - Młodzież, Chór parafialny śpiewa
24.00 - Nowopole
 1.00 - Powst. Śl. numery parzyste
 2.00 - Powst. Śl. numery nieparzyste
 3.00 - Piłsudskiego 2, 4, 6, 8, 10
 4.00 - Piłsudskiego 12, 14, 18
 5.00 - Wojska Polskiego
 6.00 - Andersa, Boczna, 11 Listopada
 7.00 - Kościuszki, Ofiar Faszyzmu, Brzozowa i wszystkie pozostałe.