OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEXIII Niedziela Zwykła - 28 CZERWCA 2020 R.

 

1. W naszej parafii nastąpiły zmiany personalne, proboszczem od 1 lipca został mianowany do naszej parafii ks. kanonik Piotr Modelski, pełniący dotychczas urząd proboszcza w Podstolicach i funkcję dziekana dekanatu Wieliczka Zachód. Serdecznie witamy ks. Proboszcza.

2. Dzisiaj o 17.30 nabożeństwo ku czci Naj. Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, codziennie pól godziny przed mszą św. jest Adoracja Naj. Sakramentu, w tą adorację włączmy modlitwy pierwszego czwartku i piątku, i soboty.

4. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie nabożeństw, w piątek od 17 -tej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia w zakrystii.

6. Bóg zapłać za ofiary na media katolickie, złożono ponad 1000 zł.

7. W piątek do południa odwiedzimy chorych i starszych z Komunią św.

8. Życząc wszystkim udającym się na wakacje miłego i dobrego wypoczynku pamiętajmy także o tej naszej stronie duchowej: modlitwie i niedzielnej Mszy św.

9. Kalendarz liturgiczny:
- dzisiaj wspomnienie św. Ireneusza,
- w poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, zachęcamy do udziału we mszy św.,
- we wtorek wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego,
- w piątek święto św. Tomasza, apostoła,
- w sobotę rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.DEKRET ARCYBISKUPA. 
Dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych

1. Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz rekomendację zawartą w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 r. odwołuję niniejszym dekret z dnia 28 marca 2020 r., nr 851/2020, co w szczególności oznacza, że przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.

2. Jednocześnie na podstawie kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:

a) osoby w wieku 65 lat i więcej,

b) osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

c) osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Gorąco zachęcam, aby wierni korzystający z dyspensy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie w domach. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia.

3. Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

†Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Copyright