Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu 29.11.2020 r.

Dziś rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, poprzez który wspominamy wszystkie wydarzenia zbawcze z życia Jezusa Chrystusa. W czasie adwentu, który dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy, przygotowujemy się do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia a w dalszej perspektywie do Jego powtórnego przyjścia i spotkania się z Nim twarzą w twarz.

Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Będą one rozprowadzane przy kościele przez Caritas w poszczególne niedziele i przez cały adwent w zakrystii i w kancelarii. Z każdej świecy do Caritas Archidiecezji odprowadza parafia 6 złotych a co ponad to zostanie złożone w ofierze, pozostanie do dyspozycji naszego parafialnego Caritas.

O godz. 17.30 Nieszpory adwentowe.

Od jutra, w każdy dzień na godz. 7.00, bardzo serdecznie zapraszamy na Roraty. Tradycją już stał się w Kościele udział dzieci w tej Mszy św., dlatego też szczególnie zapraszamy dzieci. W czasie roratnich rozważań, będziemy przybliżali sobie Tajemnicę Mszy św. która jest cudem nad cudami.

Poniedziałek - święto św. Andrzeja, apostoła.

Środa - po Mszy św. Wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek - pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 17.00 Godzina Święta.

Piątek - wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy - patronalne święto górników. Dlatego zapraszamy wszystkich górników - obecnych i byłych - oraz ich rodziny na tradycyjną już Mszę św. o godz. 10.00 w ich intencji odprawianą.

Jest to również pierwszy piątek miesiąca.

Odwiedziny chorych wyjątkowo od godz. 8.00. Bardzo prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.

Spowiedź od godz. 16.30. i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Sobota - nabożeństwo pierwszosobotnie:

6.30 okazja do spowiedzi

7.00 Msza św. Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP

Po Mszy św. adoracja z medytacją i różaniec.

Po Nabożeństwie zmianka różańcowa Róż różańcowych.

W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

Polecamy prasę katolicką – do nabycia w zakrystii i u ministrantów przed kościołem.