OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEXXIV Niedziela Zwykła - 13 września 2020 R.

1. W dniu dzisiejszym łączymy się duchowo z uczestnikami 28. Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, modląc się o świętość dla naszych rodzin. O godz. 17.30 Nieszpory. W tygodniu o tej samej porze adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do św. Jana Pawła II. 

2. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek, trzeci miesiąca – o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Znajdźmy choćby chwilę na indywidualną modlitwę.

4. W duchu chrześcijańskiego wychowania zapraszamy w piątek, w dniu  św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, na Mszę św. o godz. 18.00 uczniów klas VI, VII i VIII – przygotowujących się w cyklu trzyletnim do sakramentu bierzmowania. Na tej Mszy św. uczniowie złożą deklaracje gotowości i pragnienia przygotowania się do tego sakramentu. 

5. Serdecznie zapraszamy chętnych parafian do udziału we wspólnocie dorosłych identyfikujących się z Ruchem Światło-Życie, Kursem Alpha oraz tych wszystkich, którym zależy na dalszym rozwoju duchowym, mają potrzebę modlitwy wspólnotowej, pragną nadać życiu głębszy sens i osiągnąć chrześcijańską dojrzałość. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę – 20 IX o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

6. Kalendarz liturgiczny:

  • dzisiaj – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; 
  • we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; 
  • w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; 
  • w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski.

 

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na media katolickie. 

8. Polecamy prasę katolicką – do nabycia w zakrystii i u ministrantów przed kościołem.

Copyright